Sõiduki-ühendamine-elekrtrivõrku tehnoloogia (Vehicle-to-grid (V2G) technologies) võib transpordi ja elektrisüsteemide dekarboniseerimises võtmerolli mängida, kuna ühendab miljoneid elektrilisi sõidukeid (Electric Vehicles (EVs)) ja koordineerib nende laadimist ja tühjenemist. See võimaldab vähendada elektriliste sõidukite akude laadimise kulusid. Milton Keynes-i volikogu on teerajaja mitmetele meetmetele, et uurida dekarboniseerimise potentsiaali V2G tehnoloogias ja luua keskkond, mis toetab elektriliste sõidukite ostmist.

Milton Keynes volikogul on juba praegu palju elektrilisi sõidukeid ning üle 400 avaliku laadimiskoha ja kiirlaadija. Nende üks viimaseid projekte tegeleb elamute V2G laadimispunktidega. Milton Keynes-i ektrisõidukite juhid  saavad nüüd kandideerida, et katsetada prooviversiooni nutika kodu V2G laadijaid ja kodust akupanka koo igakuise rahalise stiimuliga ja valikuga jätta kogu varustus endale pärast projekti lõppu.

See projekt uurib, kuidas tasakaalustada elektrikasutuse tipukoormusi, mis on seotud elektrisõidukite kodus laadimisega. Algatus on osa Go Ultra Low projekti rahastusest. CrowdCharge aitab prooviversiooni ellu viia Flexitricity-ga.

See kodune energiatarbimist tasakaalustav elektrisõidukite laadimise projekt katsetab mitmeid erinevaid laadimistehnoloogiaid kasutades CrowdCharge-i digitaalset laadijat ja akupanga juhtimise platvormi. Lõplik eesmärk on see, et need tehnoloogiad oleks saadaval elektriliste sõidukite omanikele, et säästa raha ja vähendada tipukoormusi.

Volikogu liige Martin Gowans (Milton Keynes Council Cabinet Member for Planning and Transport) ütleb: “Kodune energiatarbimist tasakaalustav elektrisõidukite laadimise projekt on üks meie neljast projektist, mis tõstab Milton Keynes-i esiplaanile elektriliste sõidukite laadimise tehnoloogiate arendamise osas. Katsetused keskenduvad uute tehnoloogiate katsetamisele ja edendamisele. Neid kasutatakse linnas kuni 2021 aasta detsembrini ja tulemused avaldatakse 2022 aasta alguses. Katsetustel on potentsiaali, et mõjutada tarbijate laadimise võimalusi.”

See projekt on osa Milton Keynes-i Go Ultra Low programmist. Programmi toetab UK valitsuse kantselei  9 miljoni dollari suuruse toetuse raames, mis investeeritakse elektrisõidukite turgu.

Kui soovid meie pilootprojektist rohkem teada, külasta meie kodulehte: www.milton-keynes.gov.uk/pressreleases/2020/may/ev-drivers-in-milton-keynes-invited-to-take-part-in-trial-of-innovative-new-charging-technologies