Tahaks elektriautot, aga selle ostmiseks tuleb veel natuke raha koguda? Alusta oma praeguse auto säästlikumast kasutamisest!

Veebipõhine rohelise sõidu abimees ehk Green Driving Tool on keskkond, mis arvutab sinu auto näitajaid ja juhi/sõitjate kasutusharjumusi sisestades välja kütusekulu ning tekkiva CO2 koguse soovitud teekonnal.

Kui palju mõjutab teekonna keskkonnamõju ja rahalist kulu säästlikumate rehvide kasutamine? Kliimaseade? Mõni moodne auto lisaseade? Kuigivõrd kindlasti, aga seda peast välja arvutada on keeruline. Oma sõidustiili korrigeerimine toob kaasa juba nähtava kütusekulu muutuse, seda teame kõik. Samuti on hea meel tõdeda, et ka auto ja sõidu jagamine on üha populaarsemad, sest sellest saadavat säästu ei saa küll keegi kahtluse alla seada!

Kui palju mõtleme eurosid kokku arvestades aga oma sõidu mõjust keskkonnale?

Näiteks saame Green Driving Tooli andmeid sisestades teada, et diislikütust tarbiva väiksemat sorti autoga üksi Tartust Tallinna sõites paiskame keskkonda 24,43 kilo CO2 ja praeguste kütusehindadega maksab see sõit pisut üle 12 euro. Kui võtame sama auto peale kolleegi, kes muidu eraldi autoga sõidaks, siis suureneb CO2 kogus küll kilo võrra, kuid seda juba kahe inimese peale. Kui auto rahvast täis võtta, siis on ühe inimese kohta õhku paisatav CO2 kogus juba alla 6 kg ja sõidu hind igaühe jaoks alla kolme euro.

Kas pole mõtlemapanev?