Esmaspäeval algas koolikonkurss „Energiasäästunädal SINU KOOLIS“, millest võtab osa enam kui 30 kooli üle Eesti. Konkursi eesmärk on panna kooliõpilasi mõtlema energia säästmise võimalustele ja sel moel looduse hoidmisele.

“Eesti õpilased on nutikad ja varmad kaasa mõtlema, kuidas praktiliste ja uudsete lahenduste abil keskkonnateadlikku eluviisi edendada. Kui juba õpilasena energiasäästu võimalusi ja lahendusi ise välja pakkuda ja läbi mõelda, on hilisemas elus loodusvarade hoidmine omane ja loomulik käitumine,” ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Parimaid või omanäolisemaid teavitustöid teinud koolid selguvad 12. novembriks ning silmapaistvate koolide aktiivgrupid sõidavad koolitusreisile Soome Heureka teaduskeskusesse või seiklema Tartu Seiklusparki.

Rohkem infot konkursist ja osalevatest koolidest leiab aadressil www.energiatark.ee ja http://kik.ee/et/energiasaastunadal-sinu-koolis.

Koolikonkurss „Energiasäästunädal SINU KOOLIS“ toimub Energiasäästunädal 2012 raames, mis tänavu leiab aset 5.-11. novembril. Nädala eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust erinevatest energiasäästu võimalustest ja motiveerida neid säästlikumalt tegutsema. Energiasäästunädala koolikonkursi korraldavad Tartu Regiooni Energiaagentuur, Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Intelligent Energy Europe. Toetavad Viking Line ning Tartu Seikluspark.

 

Lisainformatsioon:

Tiit Pikk
Energiasäästunädala peakorraldaja
Tartu Regiooni Energiaagentuur

525 3868

energiasaastunadal@trea.ee
Anni Umbleja

kommunikatsioonispetsialist

627 4127

Anni.Umbleja@kik.ee