Möödunud reedel, 5. oktoobril toimunud Tallinna Energiapäeval pärjati energiavaldkonnas tunnustust ja avalikku tähelepanu väärivaid tegusid või saavutusi. Tunnustatavad saavad auhinna Aasta Energiategu ning tunnustusmärgi avaliku kasutamise õiguse.

Teiste auhinnasaajate hulgas oli ka TREA poolt esile tõstetud Eesti Maaülikooli Taastuvenergiakeskus. Tunnustust väärib nende poolt korraldatav konverentside sari TEUK (Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine), mis sel aastal toimub juba 20. korda. TEUK on iga-aastane pikima ajalooga järjepidevalt energeetikateemat käsitlenud konverents Eestis, kus energiateemade teadusliku käsitlemise kõrval pööratakse suurt rõhku ka teadussaavutuste populariseerimisele üldsuse hulgas. Elis Vollmerile andis auhinna üle TREA ekspert Neeme Kärbo (pildil. Foto: Eesti Konverentsid).

Palju õnne, Eesti Maaülikooli Taastuvenergiakeskus ja TEUKi eestvedaja Elis Vollmer!

Lisaks said galal tunnustatud järgmised organisatsioonid: AS Eesti Post (uuele logistikakeskusele päikeseelektrijaama paigaldamine), Tallinna Tööstuspargid AS (Paldiski mnt 48a kontorihoonele päikeseelektrijaama rajamine), energiakontsern Utilitas (CO2 heitme vähendamine tänu taastuvkütuste kasutamisele ja koostootmisele), Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (Eesti taastuvenergia statistika ülejäägi müük Luksemburgi Suurhertsogiriigile), Taltech’i Inseneriteaduskonna Energiatehnoloogia Instituut (hea koostöö ja tudengitele vajaliku õpikeskkonna võimaldamine, mis tagab inseneride järelkasvu ja energiavaldkonna jätkusuutliku arengu), Pärnumaa Ühistranspordikeskus (esimene linn, kus kõik 18 linna gaasibussi sõidavad rohegaasiga), Biometaan OÜ (esimene põllumajandusjäätmetest biometaani tootev jaam), Elering AS (vabade liitumisvõimsuste kaardirakendus), Eesti Energia AS (Auvere elektrijaama valmimine). Edu ja õnne kõigile auhinnasaajatele!

Auhinnagalale eelnenud energiakonverentsil kuulsid osalejad arvukalt sisukaid ettekandeid päevakajalistel energiavaldkonna ja kütmisega seonduvatel teemadel, päeva teisel poolel esines ettekandega ka TREA energeetikaekspert Ülo Kask (pildil. Foto: Eesti Konverentsid), kes rääkis väikekütteseadmete tõhusast käitamisest puitkütuste põletamisel. 

Tulemas:

Jälgi meid Facebookis!