26. septembril 2018 toimus Brüsselis teabepäev, mis oli pühendatud täiesti uuele poliitilisele kultuurile. Teiste esinejate hulgas tutvustab TREA ekspert Marek Muiste seal vahendeid kodanike sõnumi tugevdamiseks pikaajalises energiaplaneerimises.

Loodust säästvate energiatehnoloogiate rakendamise üheks eelduseks on kodanike võimalus otsuste tegemises kaasa rääkida. Koostöö kodanikega ja avatud valitsemine avavad tee energiasäästu ja taastuvenergia algatuste investeeringutele ning julgustavad kodanikke neid uusi teenuseid kasutama.

Kogukonda kaasavaid otsuseid ja nendeni jõudmist on viimase kahe aasta jooksul uurinud ja hinnanud rahvusvaheline koostööprojekt ENLARGE, mille tulemusi teabepäeval tutvustati. Kõige muu kasuliku hulgas koostati projektis kaasamise põhitõdesid selgitav interaktiivne mäng ning seda saatev käsiraamat.

ENLARGE’i projekti Eesti partneriks on SEI Tallinn. Tartu Regiooni Energiaagentuur jagas oma kaasamise kogemusi ja tutvustas ENLARGE’i projekti tulemusi Euroopa Säästva Energia Nädala EUSEW2018 raames toimunud energiaplaneerimise seminaril Brüsselis.