26-27 september toimub järjekordne Roheviku Konverents.

Rohevik vaatab tulevikku, milleni viib säästev ja keskkonnasõbralik eluviis Põhja- ja Baltimaades. Foorumi kutsus ellu Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis 2011. aastal. Esimesel aastal toimus Rohevik keskkonnafestivalina, mis koosnes konverentsidest Tallinnas ja Tartus ning elektrisõidukitega koguperepäevast Tallinnas Vabaduse väljakul.

Rohevik 2013 koosneb aga konverentsist Tartus ja seminarist Viljandis. Konverents “Keskkonnasõbralik planeerimine” toimub 26. septembril Tartus, Eesti Maaülikooli aulas. Nagu nimigi vihjab, on ürituse läbivaks teemaks avaliku ruumi keskkonnasõbralik planeerimine. Arutelud toimuvad kolmel tasandil: linn, kogukond ja ehitus. Seminar “Kuidas kütta kui eestlane ja elada kui eurooplane?” toimub 27. septembril Viljandis, Pärimusmuusika Aidas. Ürituse läbivaks teemaks on kaugküte, selle tulevik, majandamine ja alternatiivid.

Mis muudab linna roheliseks? Kuidas luua elujõulisi naabruskondi? Mis on liginullenergiamaja? Millised on kaugkütte riikliku uuringu tulemused ja mis on plaanid? Millised on Skandinaavia riikide rohelised kaugkütte lahendused? Mis on kaugkütte energiaühistud? Milline on toimiv kaugkütte piirkond? Küsimusi nii kaugküttekui keskkonnasõbraliku planeerimise kohta on palju. Neile aitavad vastata Eesti, Rootsi, Norra, Taani ja Austria eksperdid Tartus ja Viljandis.

Palume teil tutvuda konverentside esinejatega, päevakavadega ja registreeruda Roheviku veebilehel www.rohevik.ee. Konverentsil osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine hiljemalt 19. septembriks. Kohtumiseni Tartus ja Viljandis!

Konverentsi korraldajate nimel: Neeme Kärbo, Tartu Regiooni Energiaagentuur Lembit Kruuse,Viljandi maavanem Berth Sundström, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis