Keskkonnasäästlik stabiilse tagatisega (rahva)kasvuettevõte- nii võib iseloomustada populaarsust koguvat kogukondliku rahastusega rajatud e-auto rendiäri.
 
Vastloodud Elektriauto Rent AS on igas mõttes ebatraditsiooniline. Iganenud aktsiaseltsi ettevõtlusvorm muudeti tänapäevaseks – uusi huvilisi leitakse sotsiaalmeedia kampaaniate teel, seal on ka aktsionäridel endil omaette kogukond, hääletused toimuvad elektrooniliselt ja kasumliku ettevõtte osalus on „rahva käes“. Lisaks – tegu on elektriautodega!
101 aktsionäriga tõsteti kahe emissiooniga edukalt üle 160000€ kodumaist aktsiakapitali elektriautode ostuks. Aasta jooksul emiteeritakse veel 650000€ jagu aktsiaid, kahe aastaga jõutakse 77 väljarenditava elektriautoni.
Pildidl: Teise emisiooni ringiga ostetud Leaf
 
Aktsiaselts asutati Elektritakso OÜ poolt, sest ei leidunud ettevõtet, kes suudaks Elektritaksole piisavalt ja mõistlikel tingimustel elektriautosid rentida. Nähti ka nõrka esindatust Euroopa renditurgudel: „Suur osa rendifirmadest pole veel teadvustanud, millega elektriauto näol tegu on või kardavad seda valikut. Meie teame juba kõiki eeliseid ja puuduseid ning leiame, et meeletu turuosa on võtmata,“ sõnas aktsiaseltsi juhataja Jaan Juurikas Accelerista toimetusele.
Probleemiga mida ravitakse puutus esmalt kokku aktsiaseltsi nõukogu esimees Ermo Kontson. „Üritasime otsida erinevatest lennujaamadest Euroopas elektriautosid, mida rentida – neid võimalusi on vaid käputäis ning needki poolikult lahendatud,“ ütles Kontson
„Meie käima lükkavaks taustajõuks on Elektritakso, kellel on 7 tegutsemisaasta ja 16 miljoni kilomeetriga kogunenud elektriautode vallas Baltikumi suurim kogemusepagas,“ ütles juhataja
 
„Ainulaadsust lisab meile ka see, et aktsionäride jaoks oleme korraga nii tavaline kui kasvuettevõte – esialgsed rendilepingud tagavad stabiilse 10% lähedase kasvu, kuid aastaga saavutatakse võimalus liikuda samalt platvormilt edasi kasvuettevõttena, laiendades äriplaani haaret,“ märkis Juurikas. „Keskkonnasäästlik stabiilse tagatisega kasvuettevõte – sellist sõnade kombinatsiooni väga paljud kasutada ei saa.“
 
Lisainfot aktsiaemissioonide kohta saavad kõik huvilised lehelt www.elektriautorent.ee
Elektriauto Rent AS on Eestimaa kapitalil põhinev kasvava ettevõtte omanikeringiga, mis tegeleb elektriautode ostu, rendi ja müügiga. Uudsete lähenemistega nii korralduslikult kui äriplaanis luuakse võimekus elektriautode kiirelt kasvaval turul kaasa lüüa.

Tulemas:

  1. Veebiseminar „TOASOE“

    27. okt. kell 14:0015:30
  2. TEUK XXIII

    11. nov. kell 09:0016:00
  3. KAUGKÜTTE SÜGISSEMINAR 2021

    18. nov. kell 09:3015:00

Jälgi meid Facebookis!