Huvikonkursi eesmärk on rakendada seitsmest DECIDE piloodist edukaid lähenemisviise ja õppetunde teiste huvitatud algatuste jaoks, et laiendada energiakogukondade ja kollektiivsete meetmete rakendamist kogu ELis. Selle üleskutsega loodame neid teadmisi rakendada, leides järgijaid, et aidata neil oma energiakogukondi või ühistegevust arendada või laiendada.

Kui oled huvitatud oma energiaühistu või korteriühistu edasiviimisest, siis selleks on nüüd hea võimalus, sest kutse DECIDE projekti järgijatele on avatud. Osaledes saate:
*Kasutada DECIDE pilootide kogemusi;
*Ekspertide tuge ja leida lahendusi oma probleemide ületamiseks;
*Interaktiivne teadmiste vahetamine;
*Teadlikkuse ja oskuste tõstmise üritused, mis vastavad teie vajadustele;
*Reklaamige oma jõupingutusi Euroopaülesele DECIDE kogukonnale.

Kandideeri  ja saa osa DECIDE projektist. Taotluse esitamise tähtaeg 4. mai 2021.

Tutvu meie pilootprojektidega:
*AUSTRIA
OurPower on arenev energiaühistu, mis haldab tootjalt-ostjale taastuvenergia turgu. OurPower tegeleb nii tootjate ja tarbijate kokkuviimise kui ka elektrivarustuse ja arveldamisega.

*BELGIA
ThermoVault pakub elektrienergia teenuste tarkvara- ja riistvara lahendusi elamute tehnoseadmetele. Eesmärgiks on leida energiasalvestuse parim kulu-efektiivsuse suhe säilitades võimaldades samal ajal integeerida süsteemi uusi taastuvenergiaseadmeid.

*BELGIA-PRANTSUSMAA-SAKSAMAA-MADALMAAD
ENBRO pakub energia vahendamise teenust, nõustamist, juhendamist ja elektrienergia arvet vähendavate teenuste arendamist kodu-, äri-, tööstus ja avalikele tarbijatele.

*EESTI
Tartu RegiooniEnergiaagentuur osutab teenuseid kodanikele, ettevõtetele ja KOV-idele. TREA eksperdid valdavad mitmeid valdkondi, nt energiatõhusus, energiaplaneerimine, jätkusuutlik transport, renoveerimine ja energiakogukonnad. Pilootprojektis on fookuses piirkonnapõhine kortermajade renoveerimine ja taastuvenergiaallikate rakendamine.

*SAKSAMAA
Energiaühistu Elektrizitätswerke Hindelang e.G (EWH)  on kohalik ettevõtmine, mille põhirõhk on taastuvenergia tootmisel ja klientidele kvaliteetse teenuse osutamisel. Toodetakse elektrit, mis on peaaegu 100% taastuv, peamiselt kohalikest ressurssidest ning korraldatakse kohalikku energiavarustust  ja hallatakse võrku.

*KREEKA
HERON suurim sõltumatu elektrimüüja ja kiiresti arenev maagaasitarnija Kreekas, kes otsib ja tutvustab klientidele pidevalt uusi kliimasõbralikke energiateenuseid arendades reaalajas energiatarbimise ja tootmise mõõtmise lahendusi.
DomX pakub Kreekas vanade gaasiküttesüsteemide automatiseerimiseks ainulaadset moderniseerimislahendust. Lõpptarbija jaoks on projekt mitmeti kasulik: paraneb kütmise efektiivsus, nutikas süsteem, mida saab kaugjuhtida, paraneb mugavus ja on võimalik osaleda paindlikusteenustes.

Lisainfo pilootprojektide ja DECIDE projekti kohta projekti koduleheküljel – decide4energy.eu

DECIDE projekti järgijate huvikonkursi kohta lisainfo saamiseks vaata veebiseminari (https://www.youtube.com/watch?v=KbdEO0IPCNc) ja võta ühendust Tartu Regiooni Energiaagentuuri DECIDE projekti projektijuhiga:
Marten Saareoks, marten.saareoks@trea.ee.

Tulemas:

  1. Veebiseminar „TOASOE“

    27. okt. kell 14:0015:30
  2. TEUK XXIII

    11. nov. kell 09:0016:00
  3. KAUGKÜTTE SÜGISSEMINAR 2021

    18. nov. kell 09:3015:00

Jälgi meid Facebookis!