Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) tunnustab igal aastal korteriühistute suurfoorumil parimaid korteriühistuid üle Eesti ning tunnustab tublisid ühistujuhte. EKÜL korteriühistute konkursil 2018 valiti parimad kolmes kategoorias: ilus koduümbrus, parim korteriühistu juht ja edukaim renoveerimisprojekt, jagati ka hulgaliselt eriauhindu. Renoveerimise eriauhindu anti lisaks peaauhinnale välja lausa viis: majanduslikult hästi planeeritud renoveerimisprojekt, tähelepanuväärne fassaadilahendus, silmapaistev rõdude lahendus, pilkupüüdev väisilme Tallinnas ning nutikas korteriühistu.

Edukaima renoveerimisprojektiga sai hakkama Rapla valla korteriühistu Pargi Kolm. “Konkursi võitnud maja on läbinud tervikrenoveerimise. Soojustatud on fassaad, paigaldatud uus katus. Muuhulgas on paigaldatud maaküte ja taastatud nullist soojatrass ning radiaatorid korterites. Soojustagastusega sundventilatsiooni paigaldamiseks leiti lahendus, mis võimalikult vähe kahjustas korterite siseviimistlust. Maja ümbrusse paigaldati uus asfaltkate ja lisati märgistus liikluse lihtsustamiseks. Kogu maja ja majaümbrus on renoveeritud ühe tervikuna, tulemus on väga energiasäästlik ja kodune,” iseloomustas võitjat Urmas Mardi.

Edukaim renoveerimisprojekt 2018 – Rapla valla korteriühistu Pargi Kolm. Foto: EKÜL

Auhinna “Majanduslikult hästi planeeritud renoveerimisprojekt” pälvis Narva korteriühistu Uusküla 10. “Selle eriauhinnaga tunnustame korteriühistut, kes tegutseb piirkonnas, kus korterelamute renoveerimine ei ole veel Eesti keskmisega võrreldes populaarne – on aga võtnud kokku julguse ja renoveerinud oma maja, võttes arvesse ühistu liikmete piiratud võimalusi,” rääkis Mardi.

Majanduslikult hästi planeeritud renoveerimisprojekt 2018 – Narva korteriühistu Uusküla 10. Foto: EKÜL

Auhinna tähelepanuväärse fassaadilahenduse eest pälvis  Tallinna KÜ Sõpruse pst 6. Tervikrenoveeritud maja fassaadil kasutati tavapärasest erinevat lahendust, et säilitada maja algupärane välisilme (aastast 1963) ning mitte kinni katta tellisemustrit.

Tähelepanuväärne fassaadilahendus 2018 – Tallinna korteriühistu Sõpruse pst 6. Foto: EKÜL

Silmapaistva rõdude lahenduse eest pälvis auhinna Viljandi KÜ Kaare 49. Tervikrenoveerimise läbinud korterelamu eriliseks aktsendiks on innovaatilised teraskonstruktsioonil klaasitud suured rõdud, mis annavad hoonele modernse ja visuaalselt esteetilise välimuse.

Silmapaistev rõdude lahendus 2018 – Viljandi korteriühistu Kaare 49. Foto: EKÜL

Auhinna “Pilkupüüdev välisilme Tallinnas” pälvis KÜ Ugandi (Siili tn. 6/8 Tallinnas).  “Konkursi komisjonile jäi Tallinnas silma just see tervikrenoveerimise läbinud maja. Majas on muuhulgas vahetatud kütte- ja ventilatsioonisüsteem, paigaldatud uus soojasõlm, soojustatud fassaad, vahetatud aknad ja rõdupiirded ja katusele paigaldatud päikesepaneelid. Elanikud leiavad samuti, et see on piirkonna kõige ilusam ja silmapaistvam maja,” selgitas Mardi.

Pilkupüüdev Välisilme Tallinnas – korteriühistu Ugandi. Foto: EKÜL

Esmakordselt anti välja ka nutika korteriühistu eripreemia, mille pälvis Keila KÜ Niidu 5. “Samuti on tegemist tervikrenoveeritud kortermajaga, kus on soojustatud fassaad, ehitatud välja uus küttesüsteem, soojustagastusega ventilatsioonisüsteem ja veel palju muud. Eriliselt jäi aga kandidaadi puhul silma, et rajati kõik uued automaatikad ja kõik süsteemid on tehniliselt kaugloetavad,” tõstis Mardi esile.

Nutikas korteriühistu 2018 – Keila korteriühistu Niidu 5. Foto: EKÜL

Allikas: Eesti Korteriühistute Liidu koduleht.

Tulemas:

Jälgi meid Facebookis!