Kooli energiatõhususe tõstmine

Projekti raames paigaldati Rõuge koolimaja spordihoone riietusruumidesse ja koridori liikumis- ja kohaloluandurid. Koolimaja vanas osas vahetati koridoris välja vanad hõõgpirnid uute LED pirnide vastu. Kooli soojuspumbale lisati elektriarvesti, et oleks olemas info pumba energiatarbimise kohta. Vetsupottidesse paigaldati kahesüsteemne sisu.

Nõnda on võimalik hinnanguliselt saavutada aastas energiasäästu 0,54 MWh, mis tähendab poole tonni CO2 heite vähenemist. Veeseadmete uuendusega on võimalik säästa 68000 liitrit vett aastas.

Valmiera Viestursi koolimajas asendati 25 vana hõõg-lambipirni uute LED pirnidega, mis võimaldab hinnanguliselt saavutada aastas energiasäästu 2,5 MWh, mis tähendab 300 kilogrammi CO2 heite vähenemist.

Lizumsi koolimajas asendati välja 273 vana hõõg-lambipirni uute LED pirnidega, mis võimaldab hinnanguliselt saavutada aastas energiasäästu 16 MWh, mis tähendab 2 tonni CO2 heite vähenemist.

Aluksne Glücki nim koolimajas uuendati kodunduse klassi koduseadmed (pliit, ahi, õmblusmasinad, aurukeetja, külmik), samuti ka asendati vanad valgustid 8 18W LED paneeliga, mis kokku võimaldab hinnanguliselt saavutada aastas energiasäästu 1,7 MWh, mis tähendab 200 kilogrammi CO2 heite vähenemist.

Kokku on võimalik neljas koolis, parandades energiatõhusust igas koolis 3000 eurose väikeinvesteeringuga, säästa 21 MWh energiat ning vähendada CO2 heidet 3 tonni aastas. Lisaks on võimalik säästa vähemalt 68000 liitrit vett aastas.

Koolide energiasäästu tabel (Excel)

Koolide energiakasutus