Loading...
Energiapäev 2017-12-01T18:49:06+00:00

Energiapäev 1. detsembril Rõuge põhikoolis

Reedel, 1. detsembril toimus Rõuge põhikoolis energiapäev, kus osalevad õpilased Rõuge, Haanja, Alūksne, Valmiera ja Lizumsi koolidest.

Tegu on Rõuges traditsioonilise üritusega, mida korraldatakse vahelduva sagedusega juba alates aastast 2004. Erinevatest rahvusvahelistest projektidest võimendust saanud idee on enam kui kümne aastaga kasvanud üha uutele tasemetele ning käesoleval aastal toimub energiapäev üle kahe aasta taas, seekord Eesti-Läti koostööprogrammi projekti “Energiaarukas kogukond” toetusel ja suuremana kui kunagi varem.

Juba õppeaasta algusest saati on koolides projekti raames käimas energiakampaania “ENERGIAT! Kasuta arukalt. Enerģija ir prieks!” Rõuge kooli õpilased, kes on alates oktoobrist osalenud energiaringis ja seal erinevaid energiateemalisi katseid teinud, viisid energiapäeval neidsamu katseid läbi külalistele Haanja ja Läti projektipartnerite koolidest. Katsed võimaldasid õpilastel ise läbi teha ja mõelda, kui energiaarukad on meie kodused valgustid ja elektriseadmed, millele mõelda hoonete soojustust planeerides, mida peaks teadma ruumi siseõhu kvaliteedi kohta jne.

Veel tutvustasid Tartu Regiooni Energiaagentuuri eksperdid noortele termokaamera kasutamise võimalusi ning Tartu Eksperimentaalse Rattatehase spetsialistid näitasid kohapeal “puust ja punaselt”, kust tuleb elekter ja kui palju ihurammu on tarvis, et muidu nii igapäevasena näivate seadmete elektrivajadus täita. Õpilased said võistelda jalgratastega energia tootmises, et sellega vett soojendada. Kohal oli ka AHHAA teaduskeskus, mis viis läbi lõbusa ja hariva teadusteatri etenduse.

Energiapäeval autasustatati ka Võru maakonna põhikoolide videokonkursi “Olen arukas energiatarbija!” võitjaid.